Přihlášení
 

Dle zemí

Články (12)
Seznam novostaveb-> (72)

Dle zařazení


Překlady

Czech
e-Novostavby.cz

Hlučnost u kuchyňského koutu

Redakce-články

Hluk, popřípadě i nepatřičné čichové vjemy z kuchyní sousedů se povětšinou šíří kuchyňskou digestoři.

Může k tomu docházet velmi jednoduše, stačí když vám v kuchyni bude chybět zpětná klapka ve vzduchovém potrubí a ihned budete vědět co zrovna sousedé kuchtí, bude stačit, když si zapnou odsávání výparů digestoři ta je potrubím dopraví i k vaší digestoři a pokud zde nebude instalována zpětná klapka, tak ta jej propustí i k vám do místnosti.

Tato zpětná klapka má i zásadní význam v zimních měsících, protože bez ní odchází právě digestoři nemalé množství tepla z vašeho interiéru i když je odsávání vypnuté. Zpětná klapka ve vzduchovém systému funguje tak, že pokud se sepne motor ve vaší digestoři, tak otevře vzduchové potrubí a tím odchází výpary z vašeho interiéru co digestoř odsává. Jakmile se digestoř vypne potrubí se touto klapkou zase uzavře.

Pár bodů pro lepší pohodu u kuchyňského koutu:

  • Vývod pro digestoř u zdi musí být opatřen zpětnou klapkou.
  • Digestoř musí splňovat minimální přepravované množství vzduchu s patřičným pracovním tlakem, který předepisuje projekt každé novostavby.
  • Digestoř musí být vybavena tukovým filtrem, pokud chcete zamezit usazováním tuku v potrubí.
  • Potrubí vedoucí ode zdi k digestoři je vhodné odhlučnit, zvláště tehdy pokud je součástí obývacího pokoje a jeho stavební délka je větší.
Pokud vás stále trápí hlučnost ze sousedních bytů šířící se vzduchotechnikou je možné systém vzduchotechniky doplnit o průběžný tlumič. Musíte ale počítat se stavební délkou 50-100cm dle použitého modelu. Také je třeba vědět, že tlumiče se dělají pro kruhové potrubí a mají vcelku o 10cm větší průměr, než samotné potrubí, s čímž je třeba počítat. Dále je nutné použít kvalitní tukové i prachové filtry v digestoři. Jinak by se filtr zanášel.

Hodnocení výrobku
04 /12/ 2023  svatek dnes slaví Barbora a zítra Jitka

Copyright o2006 e-Novostavby.cz