Přihlášení
 

Dle zemí

Články (12)
Seznam novostaveb-> (72)

Dle zařazení


Překlady

Czech
e-Novostavby.cz

Praha 10 - Malý Háj

Finep

Malý Háj

Základní informace o projektu

Bytový projekt Malý háj nabízí 162 bytů v příjemné lokalitě pražské vilové čtvrti Štěrboholy. Jedná se o kombinaci kvalitního bydlení za rozumnou cenu, s již dobudovaným zázemím služeb a velmi dobrou dopravní dostupností.

Dispozice

Bytový projekt Malý háj tvoří dva bytové domy, které nabízí byty v dispozicích od 1+kk o rozloze 30 m2 až po luxusnější 4+kk o rozloze do 120 m2. Všechny byty mají buď terasu, balkon nebo předzahrádku. Byty ve vyšších patrech disponují většími ustupujícími terasami s velkými francouzskými okny. Parkování je řešeno podzemními garážovými stáními. Mezi domy vznikne hřiště s posezením a odpočinkovými lavičkami. V okolí budou vysázeny stovky nových keřů a stromů.

Služby

Velkou výhodou bytového projektu je těsná blízkost nákupního centra Europark Štěrboholy, které nabízí kompletní infrastrukturu služeb, od celého spektra nákupních možností přes kavárny či restaurace, až po lékárnu, otevřenou 7 dní v týdnu. V blízkosti se nachází i mateřská škola, která bude zrekonstruována a rozšířena, a také základní škola. V lokalitě je i řada sportovišť včetně tenisového klubu.

Štěrboholy získaly moderní sportoviště

Milovníci sportu nepochybně ocení zcela nový sportovní areál, kterému dominuje víceúčelová sportovní hala. Jeho součástí je také hřiště s umělou trávou třetí generace a dva tenisové kurty s antukovým povrchem. Náklady na stavbu sportoviště přesáhly 100 milionů korun. Projektové práce a inženýrská činnost areálu začaly již v roce 2001. Realizace celého projektu trvala celých 6 let. Štěrboholy tímto získaly kvalitní zázemí pro aktivní trávení volného času.

Dopravní dostupnost

Štěrboholy mají výbornou dopravní dostupnost. Několik desítek metrů od Malého háje se nachází stanice autobusů s více než desítkou linek MHD. Všechny autobusy jedou do centra Prahy přes zastávky Metra trasy A Skalka nebo Depo Hostivař, které jsou v dosahu do 10 minut jízdy. Příjezd pro automobily byl pro tuto lokalitu vyřešen již s výstavbou nákupního centra Europark Štěrboholy, které je přístupné jak ze Štěrboholské spojky, tak i hlavního obchvatu Prahy - Jižní spojky. Kvůli vyššímu dopravnímu pohodlí je v současné době budován přímý sjezd z Jižní spojky k nákupnímu centru a nově vznikajícím outletovým obchodům.

Historie

Štěrboholy vznikly asi v polovině 14. století vysušením tehdejších Slatin, jejichž jméno stále nese rybník uprostřed pole. V historických dokumentech je zmiňována tvrz s věží, která byla naposledy přestavěna v 16. století. Do dějin se Štěrboholy zapsaly 6. 5. 1757, kdy zde byla svedena bitva mezi rakouským vojskem Marie Terezie a pruskou armádou. V této bitvě padl pruský generál hrabě Schwerin, na jehož památku zde byl postaven původně dřevěný sloup s pamětní deskou, později kamenný pomník. Ten však byl po roce 1945 zbourán. Štěrboholy byly připojeny k Praze v roce 1968. K dnešnímu dni mají 930 obyvatel, kteří žijí v 380 rodinných domech.

Hodnocení výrobku
04 /12/ 2023  svatek dnes slaví Barbora a zítra Jitka

Copyright o2006 e-Novostavby.cz